Vedci skúmali vplyv alkoholu na črevný mikrobióm, ktorý podmieňuje fyzické i psychické zdravie.
Výsledky hovoria jasne.

O tom, že sa zdravé jedlo pozitívne vplýva na imunitu dnes už nikto nepochybuje. Kľúčovú úlohu v tomto vzťahu zohrávajú črevné baktérie, ktoré ak sú v rovnováhe a dobrej kondícii, telo šliape ako hodinky. No nemenej podstatné je aj to, čím baktérie zalievate. Teda, čím si pripíjate na zdravie.

Baktérie by pili...

Bez vody by to nešlo. Denne aspoň dva litre. Ak do nej pridáte pár kvapiek citróna, dobré baktérie sa vám len poďakujú. Na spestrenie nepohrdnú ani bylinkami či kúskami čerstvého ovocia, ktoré prihodíte do karafy s vodou. A pohárom červeného vína. Podľa lekárov a vedcov z Veľkej Británie červené víno doslova zlepšuje črevný mikrobióm. Na rozdiel od iných druhov alkoholu.

Bez ohľadu na okolnosti

Rukami vedcov prešli mikrobiómy troch tisícok ľudí, požívateľov piva, cideru, tvrdého alkoholu, bieleho a červeného vína. A práve milovníci červeného vína mali črevné baktérie v najlepšom stave a najpestrejšom zložení. Platilo to bez ohľadu na vek, hmotnosť, pohlavie, životný štýl a dokonca aj bez ohľadu na zloženie stravy.

No a čím pestrejšie zloženie črevného mikrobiómu, tým lepšie fungovanie nervového a hormonálneho systému, trávenia, psychiky, imunity i metabolizmu. Červené víno vďaka vysokému obsahu polyfenolov skrátka prospieva všetkým, ktorý si ho doprajú hoci aj len raz za dva týždne. Na zdravie!