Trpí ňou každý desiaty človek, pričom každý druhý o tom nevie. Ak ste skolabovali, možno to nebola z tepla, vydýchaného vzduchu či nedostatku tekutín.

Hovorí sa jej aj pandémia tretieho tisícročia. Každý deň pribudne len na Slovensku aspoň 60 nových prípadov. No veľká časť z nich zostáva neodhalená alebo nedostane zdravotnú starostlivosť, ktorá by im pomohla. Mnohí odchádzajú od lekára len s odporúčaním, že by mali schudnúť, vyhýbať sa stresu a prestať fajčiť. A tak je neliečená a zle liečená cukrovka už roky hlavnou príčinou smrteľných srdcovocievnych ochorení, problémov s obličkami, pamäťou či slepoty, a aj v 21. storočí amputácii končatín.

A pritom by stačilo tak málo

Podľa odborníkov by aspoň polovica cukrovkárov nemusela prejsť z rizikového prediabetického štádia do štádia reálneho ochorenia diabetes mellitus II. typu, alebo by mohla túto diagnózu aspoň oddialiť o päť až sedem rokov. Ako? Len správnymi stravovacími návykmi a vhodnou pohybovou aktivitou. Cukrovka druhého typu sa totiž dá pomerne úspešne liečiť, hoci nie vždy vyliečiť. Určite sa jej však oplatí predísť, napríklad aj s pomocou metabolickej diagnostiky a úpravou stravy, ktorá je zmysluplná a nastavená študovaným výživovým špecialistom a nie jedným z množstva rýchlokvasených odborníkov na výživu.

Aj bez zjavnej nadváhy

Najdôležitejšími faktormi vzniku cukrovky druhého typu je viacej kíl, menej pohybu a v podstate všetko, čo súvisí s dnešnou dobou – stres, sedavá práca, fajčenie, alkohol, nedostatok spánku, nezdravá a nepravidelná strava… Vek, ktorý kedysi tvoril podstatnú časť rizika, stráca na význame. „Stareckou“ cukrovkou dnes trpia v dôsledku sedavého spôsobu života už aj tínedžeri a čoraz viac zaneprázdnených tridsiatnikov, aj štyridsiatnikov. Aj bez zjavnej nadváhy. Kilá navyše totiž môžu byť u neodhaleného cukrovkára dobre ukryté v útrobách vo forme vnútrobrušného tuku, prípadne v žilách v podobe nebezpečného cholesterolu a triglyceridov.

Skolabovali ste naozaj z tepla?

Podstatou ochorenia je metabolická porucha. Telo nevie metabolizovať spočiatku len prijatý cukor, postupne však aj bielkoviny a tuky. Pankreas síce tvorí dostatok inzulínu, ktorý je kľúčový pri premene cukrov na energiu, no organizmus naň nereaguje. Bunkám chýba energia a tak vysielajú signál pankreasu, ktorý produkuje ďalší inzulín, na ktorý bunky však stále nereagujú… Hladina cukru v krvi nebezpečne stúpa a ak ste skolabovali, možno to nebolo ani z tepla, ani z vydýchaného vzduchu, ťažkého obeda či z nedostatku tekutín. A keď nemôžete otehotnieť, tiež môže byť na vine porucha menom inzulínová rezistencia.